Жінка за кермом: Наскільки виправдані міфи? - жінка за кермом – не таке вже рідкісне явище в наші дні. Більше того – це вже давно стало нормою, а тому і подиву ні у кого не викликає. Разом з тим, звичним стало й думка про те, що багато жінок за кермом певним чином являють собою небезпеку для дорожнього руху, бо схильні до багатьох неадекватних вчинків, самі того не помічаючи.
Давайте проаналізуємо кілька міфів на цей рахунок, і розберемося, наскільки вони виправдовують себе на практиці.
1. Перший міф полягає в наступному: багато жінок, сидячи за кермом, ставлять себе вище інших учасників дорожнього руху протилежної статі. Витоки цього міфу достеменно невідомі, проте він уже міцно закарбувався у свідомості багатьох громадян, завдяки численним жартів і анекдотів. А що ж насправді? Насправді жінки ставляться до іншим водіям, як до рівних, незалежно від їх статі. Можливо, вся справа в задетом чоловіче самолюбство?
2. Красивим жінкам прощається все – навіть порушення правил дорожнього руху. А ось і ні. Інспектор ГИБДД, сумлінно виконує свою роботу, повинен повідомити кожного про порушення того чи іншого правила. А гарна зовнішність жінки – лише додаткова проблема, так як доведеться відчитувати навіть таку красуню, як би шкода її не було. Інакше зупинка машини може здатися їй безпідставною, викликавши бурю обурення. І головне – дама так і не дізнається про своїх недоліках, і буде грішити ними в подальшому.
3. Жіноче взуття на підборах або шпильці – причина численних ДТП. Дійсно, почасти так і є. Але навряд чи жінки настільки дурні, щоб ставити моду понад власної безпеки. Немає, для поїздок в авто у них, як правило, є спеціальне взуття без підборів.
4. Жінки потрапляють в аварії рідше, ніж чоловіки. І знову погодитися з цим твердженням не можна. Якщо брати до уваги статистику, на яку всі так люблять посилатися, можна побачити, що жінок за кермом в принципі набагато менше, ніж чоловіків. Говорячи про кількість аварій за рік, слід називати процентне співвідношення аварій з вини чоловіків з аваріями з вини жінок. Тоді і буде вірно.
Не дивлячись на те, що багато міфи про автолюбительницах не виправдовують себе в житті, багато жінок за кермом представляють все ж більшу небезпеку, ніж чоловіки. Пояснимо на прикладі.
По-перше, жінки завжди підсвідомо орієнтовані на заняття своєю зовнішністю. Наприклад, яка-небудь дівчина, сидячи за кермом, може абсолютно неусвідомлено кілька разів потягнутися рукою до волосся, щоб поправити зачіску, а до чого це може призвести, уточнювати зайвий раз не варто.
Або інший приклад. Як реагує чоловік на червоне світло? – Він зупиниться, і буде терпляче чекати. У той час як дама може згаяти цей час, взявши губну помаду або просто роздивляючись себе в дзеркалі. Так як воно знаходиться вище, ніж рівень особи, доводиться міняти положення тіла. Зрозуміло, звична до подібного, панночка може швидко відреагувати на зміну світла і повернутися у вихідне положення, але контроль над дорогою і машиною, так чи інакше, загублений. А адже це може виявитися саме той момент, коли з-за рогу перпендикулярно їй виїде, підфарбувавши губи, інша дама. І це – не надуманий гротескний приклад. Подібні випадки стабільно фіксуються патрульними службами з року в рік.
Кожен водій знає про те, що користуватися мобільними телефонами під час поїздки не можна. Знають про це і жінки. Однак вони, в силу природного цікавості, можуть допустити іншу помилку – просто поглянути на дисплей телефону, щоб дізнатися, від кого прийшло повідомлення або хто дзвонить. І тут виникає казус: з одного боку, і порушення немає, і контроль за обстановкою на дорозі загублений.
Все з вищезгаданого не є причіпками або спробами кого-небудь вразити. Це – лише кілька моментів, якими грішать багато дівчат, перебуваючи за кермом. Який висновок? – Перебувати подалі від машини, за кермом якої бачите жінку. Якщо ви самі жінка – без образ прийміть до уваги всі зауваження та позбавтеся від перерахованих звичок. Для вашого ж блага.