Як не купити крадений автомобіль. Єдиний гарантований спосіб покупки "чистого" автомобіля - це покупка нового автомобіля в автосалоні. Все інше - справа випадку. До речі, не сподівайтеся, що купуючи б / у автомобіль в тому ж автосалоні, ви застраховані від неприємностей. За неофіційною статистикою до третини транспортних засобів, що продаються через автосалони, числяться в угоні, хоча при цьому у них «легальні» документи.
Тут вже нічого не поробиш - на ринку крадених автомобилей люди заробляють добрі гроші.
Якщо ви все ж зважилися на покупку б / в автомобіля, то вам слід дотримуватися певних правил, дотримуючись яких можна знизити ймовірність покупки краденого автомобіля.
Насамперед, купуючи б / у автомобіль зверніть увагу на продавця. У більшості випадків, це буде перекупник. І це не дуже добре. Набагато надійніше купувати автомобіль у самого господаря, але таке трапляється все рідше і рідше.
Перше що вам необхідно зробити - перевірити документи продавця. Подивіться його паспорт, наскільки це можливо, переконайтеся, що він справжній. Зробіть його копію, візьміть контактні номери телефонів у продавця. Якщо продавець відмовляється вам надати інформацію подібного роду - краще пошукати іншу машину.
Якщо продавець пройшов «фейс-контроль», то слід уважно ознайомитися з документами на автомобіль, після чого приступити до огляду власне транспортного засобу.
Що має насторожити при покупці б / у автомобіля:
- відкривання дверей автомобіля тільки з брелка сигналізації, при цьому ключі не підходять;
- наявність одного комплекту ключів від замка запалювання і від багажника (якщо ключі різні);
- на пластиці ключів повинен бути нанесений логотип марки продаваного автомобіля.
Якщо з ключами все нормально, приступайте до звірки номерних деталей. В першу чергу звіряється номер кузова, який вибитий під капотом, з вказаним в техпаспорті. Цифри повинні або бути вибиті, або чітко написані одним кольором і шрифтом і мати однаковий розмір. Не допускається ніяких виправлень, потертостей або подряпин. В залежності від марки і року випуску автомобиля номер кузова, який в обов'язковому порядку знаходиться під капотом, може дублюватися в інших місцях автомобіля. У яких саме - вам слід з'ясувати, якщо ви шукаєте конкретну модель.
Якщо з номерами все гаразд - перевірте всі металеві таблички, які тільки знайдете в багажнику, на порозі, під капотом. Особливу увагу слід звернути на маркування стекол автомобіля - на них в обов'язковому порядку зазначається рік виготовлення, який повинен співпадати з роком випуску автомобіля. Якщо це не так, то, як мінімум, транспортний засіб побувало в ДТП або були спроби проникнення з розбиттям стекол.
Перевірте VIN-код автомобіля, і дізнайтеся все про нього через базу даних. Після цього порівняйте отриману інформацію з фактичними даними в документах.
В обов'язковому порядку слід з'їздити до експертів, які повинні перевірити автомобіль і видати офіційний документ, що номери на кузові автомобіля і в документах справжні.
Особливу увагу слід приділяти б / у автомобілів, які:
- продаються у великому місті, хоча зареєстровані в провінції;
- ввезені з-за кордону уживаними;
- продаються за ціною нижче ринкової для аналогічних авто такого ж року випуску і з таким же пробігом, при цьому ще допускається торг;
- продаються за дорученням;
- не зняті з обліку і пропонуються до продажу за генеральним дорученням без повного переоформлення.
Взагалі, покупка автомобіля за допомогою генеральної довіреності - верх дурості, причому як для покупця, так і для продавця.
Основний ризик для продавця при продажу автомобіля за генеральним дорученням - всі правопорушення, які будуть здійснені на проданому автомобілі, в першу чергу ляжуть на його плечі, оскільки за всіма міліцейських базах саме він є господарем транспортного засобу. І продавцеві в цьому випадку доведеться докласти чимало зусиль, щоб довести свою невинність.
Основний ризик для покупця при покупці автомобіля за генеральним дорученням - «хиткість» ситуації - автомобіль може бути не тільки краденим, але, навіть при «чистому» автомобілі може скластися така ситуація, коли транспортний засіб у судовому порядку буде відібрано у покупця. Наприклад, людина, що продала автомобіль за генеральним дорученням, розлучився зі своєю дружиною, після чого та в законному порядку може зажадати повернення транспортного засобу, проданого за генеральним дорученням. При цьому сам факт передачі грошей довести буде практично неможливо. Таким чином, покупець за генеральним дорученням, залишається не тільки без автомобіля, але і без грошей.