Форсовані двигуни

Форсовані двигуни

Форсовані двигуни - школа форсировки вазовских моторів у нас виникла з незапам'ятних часів - коли новенькі Лади-но почали з'являтися на дорогах.  Спочатку унікальні форсовані двигуни застосовувалися переважно в спорті. Пізніше, агрегати різного об'єму і потужності були запропоновані й пересічному споживачеві.

Як їх створюють? Перш за все, з автомобіля витягають серійний мотор, повністю його розбирають, проводять діагностику та дефектів. Потім починається складний багатоступінчастий процес доопрацювання головки циліндрів, клапанів, їх сідел, а нерідко - і поршневої групи.

Раніше, коли у майстрів не було можливості застосовувати дорогі фірмові компоненти, такий підхід мав безліч переваг.

Однак є й недоліки. По-перше, вузькоспеціалізований спортивний мотор не дуже підходить для розміреної міської їзди. І чим вище ступінь форсировки, чим більшу потужність віддає кожен кубик робочого об'єму, тим сильніше звужується робочий діапазон двигуна і падає тяга на низах. По-друге, мінімальна кількість унікальних сайтів не робить агрегат дешевше: витрати кваліфікованої праці такі, що вартість кінцевого продукту разом з установкою його в автомобіль підвищується на кілька тисяч.

Загалом, коли в московське тюнінг-ательє Carsoft на доопрацювання двигуна приїхала срібляста вісімка, майстри все гарненько зважили, оцінили. І пішли шляхом, може бути, і незвичайним для вазовских моторів, але широко використовуваним при тюнінгу автомобілів BMW, Mercedes-Benz і їм подібних - благо, з ними фахівці Carsoft працюють давно і успішно. Використовуючи накопичений досвід, під капот вісімки вирішили імплантувати приводний нагнітач Eaton - такий стоїть на купе Mercedes Kompressor. Забігаючи наперед, зауважимо, що штучний, здавалося б замовлення переріс у роботу, для якої навіть довелося придбати лабораторну експериментальну машину - роль піддослідного кролика виконала вазівська чотирнадцятого модель.

Втім, повернемося до вісімці. Перш ніж взятися за двигун, майстри попрацювали над екстер'єром: підібрали відповідний обвіс і пофарбували його в колір кузова. Трохи пізніше стандартний мотор оснастили мокрим нітросом, але отримані характеристики влаштували не цілком і переконали фахівців у необхідності більш радикального рішення. Того самого, яке тим часом і проходило обкатку і доведення на дослідній чотирнадцятою.

Результати експериментів обнадіювали. По-перше, виявилося, що добре налагоджене програмне забезпечення дозволяє 1,5-літровому "восьміклапанника" нормально працювати з помірним наддувом навіть без зменшення ступеня стиснення. По-друге, мерседесовский нагнітач, нехай і після досить складних доробок, виявився цілком відповідним для вітчизняного двигуна. Конструкцію вдалося відшліфувати до такої міри, що підсумком робіт став не просто одиничний автомобіль, а щось більше - компресорний кит, який згодом може бути запропонований всім бажаючим зробити свою Ладу незвично швидкою. Його

установка забере у кваліфікованого майстра не більше півгодини (в цей же час програмісти закачують в блок керування двигуном нову програму), а розбирання мотора, як ми пам'ятаємо, не потрібно зовсім.

І, нарешті, про головне. Як їде модифікований автомобіль? Якщо говорити про формальні кілометрах в годину, то навряд чи результат буде рекордним для екстремально тюнінгованих вісімок. Адже їх атмосферні мотори можуть розвивати і більше 150 сил, а в даному випадку потужність ледь перевалила за 120 конячок. За суб'єктивними ж відчуттях мотор з нагнітачем відрізняється від заряджених спортсменів радикально. Автомобіль розганяється так само рівно, як стандартний, - без провалів і підхватів на будь-яких оборотах і передачах. Змінилася лише динаміка - вона досягла зовсім іншого, абсолютно нестандартного рівня. Втім, такий результат доробок - це ще не все. Адже мотор можна ще й розтиснути заміною поршнів або легкої доопрацюванням головки циліндрів, а тиск наддуву - збільшити простою заміною шківів приводу компресора.

А вже його потенціал дозволяє багато чого. Згадаймо, оснащений таким нагнітачем мерседесовский двигун розвиває під дві сотні сил. А чи не ускладнить керування автомобілем? Ледве. Адже тяги буде з надлишком на всіх передачах.

 • Как выбрать команду для ставок на спорт?

  Как выбрать команду для ставок на спорт?

  Перед тем, как начать делать ставки на спорт, необходимо выбрать команду, на которую будут делаться ставки. Но как выбрать конкретную команду? Во-первых, необходимо изучить как можно больше информации об этой команде. Просмотреть ее показатели за последние несколько матчей, оценить состав и игроков.

 • Какое моторное масло выбрать: 5W-30 или 5W-40

  Какое моторное масло выбрать: 5W-30 или 5W-40

  Вы когда-нибудь задумывались, какой тип масла станет лучшим выбором для автомобиля? В этой статьи речь пойдёт о некоторых тонкостях масел 5W-30 и 5W-40. Попробуем разобрать их уникальные характеристики и то, чем они отличаются друг от друга, и рассказать об этом простыми словами.

 • Автоматические мини АЗС

  Автоматические мини АЗС

  Автоматические мини АЗС специалисты называют самыми многофункциональными среди всего резервуарного оборудования данного класса. Автоматические мини АЗС - это небольшой топливный модуль, используемый как для сбережения, так и для разлива горючего различных марок.

 • Volkswagen начинает онлайн-продажи автомобилей ID 4 и ID 5

  Volkswagen начинает онлайн-продажи автомобилей ID 4 и ID 5

  Согласно собственным заявлениям, Volkswagen отреагировал на запросы своих клиентов и расширил каналы продаж. Компания из Вольфсбурга теперь также продает свои автомобили через интернет.

 • Porsche выходит на фондовую биржу несмотря на экономические проблемы

  Porsche выходит на фондовую биржу несмотря на экономические проблемы

  Подготовка к IPO идет полным ходом, заявил генеральный директор Porsche Оливер Блюм в интервью газете Frankfurter Allgemeine Zeitung. Даже опасения по поводу экономики, конъюнктуры фондового рынка и ситуации на Украине не удержали Porsche от проекта.

 • Горит лампочка абс причина

  Горит лампочка абс причина

  АБС это электронная система, которая дополняет тормоз и предотвращает блокировку колес при экстренном торможении. Любопытно, что название происходит от английской аббревиатуры Antilock Braking System,