Перший виїзд за кермом автомобіля

Перший виїзд за кермом автомобіля

Якщо у вас є можливість після навчання поїздити за кермом свого автомобіля з хорошим інструктором - не нехтуйте нею. Заплатіть людині гроші і отримаєте свій перший БЕЗПЕЧНИЙ водійський досвід! Не соромтеся того, що ви новачок за кермом автомобіля. Купуйте і наклейте на заднє скло знак "Початківець водій" (квадрат зі знаком оклику).

Я розумію, що для 99% мужиків - це страшний удар по самолюбству, але, коли йдеться про безпеку - до біса подібні амбіції! Нормальні водії зі стажем будуть ставитися до вас належним чином на дорозі, побачивши подібний знак. Це полегшить життя і вам, і їм.

Їзда за кермом автомобіля - штука досить небезпечна для життя. Не стану оригінальним, і приведу цифри, які вже озвучувалися сотні разів: за 10 років війни в Афганістані СРСР втратив близько 13 000 своїх солдатів. За один рік на дорогах СРСР гинуло (і гине) в два рази більше !!! Чому так багато? Причин декілька, як то:

низький рівень водійської культури: порушення ПДР, їзда в нетверезому вигляді та ін .;
погана якість доріг;
поганий технічний стан транспортних засобів.
На якість доріг ми реально вплинути не в змозі, доводиться з цим фактом миритися.

Привести свій транспортний засіб у технічно справний стан - це не проблема, якщо є гроші. Якщо грошей немає - не варто їздити, і піддавати своє життя і життя оточуючих на небезпеку.

Рівень культури на дорозі - про це ми і будемо розмовляти далі.

Отже, перший самостійний виїзд за кермом свого автомобіля. Головна складність на перших порах їзди - це швидко оцінити обстановку на дорозі і прийняти правильне рішення. У водія зі стажем більшість дій за кермом рефлекторно. Він не думає, де педаль гальма, і яку передачу треба включити. Його руки, ноги, думки знаходяться в повній взаємодії, і виконують свої завдання швидко і чітко. У новачка, на жаль, такі рефлекси поки не виробилися. Тому, рух на дорозі має відбуватися на такій швидкості, щоб людина могла вчасно зреагувати на ту, чи іншу обстановку.

До свого першого виїзду початківець водій повинен обов'язково оволодіти наступними навичками:

 • водій повинен впевнено рушати з місця - машина повинна плавно починати рух, двигун не повинен глухнути. В ідеалі добре було б, якщо буде відпрацьовано навички зрушення з місця під ухил;
 • водій повинен знати розташування основних органів управління, як ножних (гальмо, газ, зчеплення), так і ручних (важіль перемикання передач, повороти);
 • водій повинен користуватися органами управління автомобілем не відриваючи погляду (і думок) від дороги;
 • водій повинен знати, принаймні, головні (якщо можна так взагалі сказати) моменти ПДР, як то: проїзд перехресть, правила руху в населеному пункті, правила обгону.


Якщо немає досвідченого інструктора або, хоча б, друга-водія, не варто садити в перший свій виїзд своїх рідних і близьких - так збережіть масу нервів і собі, і їм.

Виїзд робіть в суху теплу погоду в денний час доби, з таким розрахунком, щоб рух на дорозі було мінімальним (ранні години святкових або вихідних днів).

Тривалість перших виїздів повинна бути порядку 45 хвилин - час, достатній для того, щоб отримати необхідний досвід, при цьому водій збереже концентрацію і не буде сильно втомлюватися.

Бажано перший водійський досвід отримувати в їзді за містом, або по маленькому населеному пункту.

Швидкість руху не більше 60 км / год! Дотримуйтесь дистанцію! Якщо їздите по густонаселеному місту, то постарайтеся прилаштуватися за яким-небудь тихохідним засобом: вантажним авто, тролейбусом, автобусом - дивіться як діє водій: куди і як повертає, які дії при цьому виробляє: як перебудовується, які поворотники включає і інш.

Найголовніше при перших виїздах - ніщо не повинно вас відволікати від дороги !!!! Ніяких розмов, ніяких мобільних, ніякої музики - тільки тиша і зосередженість! І, думайте, думайте, думайте. Поки немає сформувалися рефлексів - тільки постійний контроль дорожньої ситуації через голову допоможе вам не наробити дурниць !!!

І останнє, - намагайтеся спочатку їздити регулярно часто. Так ви швидше сформуєте свої навички. Нерегулярна рідкісна їзда ніколи не дозволить вам стати хорошим водієм. У цьому випадку різко зростає ймовірність першого ДТП, яке може надовго відбити охоту взагалі коли-небудь сідати за кермо автомобіля.

 • Как выбрать команду для ставок на спорт?

  Как выбрать команду для ставок на спорт?

  Перед тем, как начать делать ставки на спорт, необходимо выбрать команду, на которую будут делаться ставки. Но как выбрать конкретную команду? Во-первых, необходимо изучить как можно больше информации об этой команде. Просмотреть ее показатели за последние несколько матчей, оценить состав и игроков.

 • Какое моторное масло выбрать: 5W-30 или 5W-40

  Какое моторное масло выбрать: 5W-30 или 5W-40

  Вы когда-нибудь задумывались, какой тип масла станет лучшим выбором для автомобиля? В этой статьи речь пойдёт о некоторых тонкостях масел 5W-30 и 5W-40. Попробуем разобрать их уникальные характеристики и то, чем они отличаются друг от друга, и рассказать об этом простыми словами.

 • Автоматические мини АЗС

  Автоматические мини АЗС

  Автоматические мини АЗС специалисты называют самыми многофункциональными среди всего резервуарного оборудования данного класса. Автоматические мини АЗС - это небольшой топливный модуль, используемый как для сбережения, так и для разлива горючего различных марок.

 • Volkswagen начинает онлайн-продажи автомобилей ID 4 и ID 5

  Volkswagen начинает онлайн-продажи автомобилей ID 4 и ID 5

  Согласно собственным заявлениям, Volkswagen отреагировал на запросы своих клиентов и расширил каналы продаж. Компания из Вольфсбурга теперь также продает свои автомобили через интернет.

 • Porsche выходит на фондовую биржу несмотря на экономические проблемы

  Porsche выходит на фондовую биржу несмотря на экономические проблемы

  Подготовка к IPO идет полным ходом, заявил генеральный директор Porsche Оливер Блюм в интервью газете Frankfurter Allgemeine Zeitung. Даже опасения по поводу экономики, конъюнктуры фондового рынка и ситуации на Украине не удержали Porsche от проекта.

 • Горит лампочка абс причина

  Горит лампочка абс причина

  АБС это электронная система, которая дополняет тормоз и предотвращает блокировку колес при экстренном торможении. Любопытно, что название происходит от английской аббревиатуры Antilock Braking System,