Що робити, якщо автомобіль викрали. Нарешті ваша мрія збулася. Всіма правдами і неправдами, накопичивши необхідну суму, відмовляючи собі коханому в зайвої кружечке пива, а дружині в покупці зимових чобіт, зроблена головна купівля останніх декількох років - автомобіль. Звичайно ж, далеко не для всіх покупка автомобіля є значущою подією в їхньому житті
, але, думаю приблизно половина російських і українських автолюбителів збирали гроші не один рік, щоб купити «залізного коня». Для багатьох це було мрією декількох років, а то й десятиліть. Тому цілком зрозуміла перша ейфорія після того, як всі формальності при покупці і постановці на облік транспортного засобу виконані, а «улюблена іграшка» за традицією «обмита» з друзями-приятелями рясними випивкою «сорокаградусної».
Після того, як пелена «рожевого туману» спала, власник автомобіля починає вникати в різні аспекти експлуатації нового «члена сім'ї», одним з яких є його збереження від зазіхань сторонніх осіб. Простіше кажучи, починає «хворіти голова» як захистити свій автомобиль від викрадення або крадіжки.
Звичайно ж, якщо звернутися до статистики, то ймовірність викрадення машини коливається від декількох часток відсотка до декількох одиниць (багато що залежить від конкретного автомобіля). І те, що ваш автомобіль потрапить в ці мізерні відсотки, вам вірити, звичайно ж, не хочеться. Але, як кажуть, «смерть окремо взятої людини - це трагедія, смерть мільйонів - статистика». І, щоб для вас не було трагедії, треба зробити ряд необхідних заходів по захисту вашого автомобіля від посягань зловмисників.
Але, давайте, почнемо «з кінця». Що робити, якщо все ж ваш автомобіль потрапив в ті кілька відсотків, і його викрали?
Не панікувати
Виявивши відсутність автомобіля на стоянці, біля магазину, біля офісу, загалом, в тому місці, де ви його залишили, не слід впадати в істерику. По-перше, відсутність автомобіля ще не говорить про його крадіжку. Є ймовірність, що транспортний засіб відвіз евакуатор за неправильну парковку або ваш автомобіль був переміщений в інше місце дорожніми службами по причині того, що він заважав проводити певні роботи, а може ви потрапили в програму «Розіграш», та хіба мало в житті буває всяких ситуацій . Тому, перше що потрібно зробити - це уважно оглядітися по сторонах. Якщо огляд результатів не дав, негайно набирайте «02» або інший аналогічний номер правоохоронних органів, який діє у вашому регіоні - «102», «911» та інш.
Додзвонившись до чергового, ясно і чітко викладіть свою проблему. В обов'язковому порядку ваше заяву про викрадення транспортного засобу має бути зареєстроване. Це дуже важливо, оскільки на викраденому автомобили можуть бути вчинені будь-які протиправні дії: пограбування, наїзд на людину, ДТП та ін. Крім того, чим раніше міліція чи поліція почне пошук, тим більше шансів знайти ваш автомобіль.
Після того, як ваша заява прийнято, до приїзду міліції вам слід уважно оглянути прилеглу територію - двори, підворіття, буває так, що викрадачі кидають машину неподалік в надії на те, що оперативно-розшукові заходи незабаром завершаться і автомобіль можна буде забрати без особливого ризику бути спійманим. Також не можна виключати, що викрадення могли скоїти підлітки, які накатав просто кидають машину в сусідньому дворі.
Уважно огляньте те місце звідки пропала машина. Якщо це у великому місті, то велика ймовірність того, що ваш автомобіль потрапив в «приціл» камер відеоспостереження. Саму відеозапис ви, швидше за все, не отримаєте, але обов'язково повідомте про це прибулих за вашим викликом співробітників правоохоронних органів.
Якщо у вас є час і можливість - поговоріть з персоналом закладів, які могли бачити процес викрадення вашого автомобіля. Дуже може бути, що вам пощастить і знайдеться людина, яка щось бачив.
В обов'язковому порядку про викрадення транспортного засобу слід поставити до відома страхову компанію. Оператор страхової компанії повинен буде розповісти вам про подальші ваших діях, які необхідно буде зібрати документи, щоб отримати страховку, якщо транспортний засіб знайдено не буде.
Після того, як на місце події прибудуть співробітники правоохоронних органів і ними будуть проведені всі необхідні в цьому випадку заходи, вас доставлять до найближчого відділення міліції, де ви напишіть відповідну офіційну заяву про викрадення автомобіля. Після цього візьміть у прийняв заяви співробітника контрольний талон і з'ясуйте хто буде вести розслідування. Офіційна заява необхідно для того, щоб страхова компанія визнала ваш випадок страховим та виплатила гроші.
Після того, як дотримані всі формальність у правоохоронних органах, вам слід негайно відправитися з довідкою про факт звернення до міліції з приводу викрадення транспортного засобу в страхову компанію, в якій зареєстрований ваш автомобіль, де також буде необхідно в правильній формі написати відповідну заяву. До речі, на цей дається всього 2 дні з моменту викрадення машини.
На цьому, загалом-то, ваші дії закінчуються. Тепер все що залишається вам - це чекати 2-3 місяці. Ваш автомобіль або буде знайдений і переданий вам, або буде виплачена страховка, якщо автомобіль знайти не вдасться.
Що робити, якщо ваш автомобіль викрадають у вас на очах
Таке трапляється ще рідше, ніж «звичайний» угон, але буває. У таких випадках завжди слід пам'ятати, що ніякої автомобіль, нехай навіть неймовірно дорогий, не варто вашого життя. Найчастіше злочинці «на справу» йдуть зі зброєю, і готові його застосувати в критичний момент. Тому, помітивши «чужого дядечка» в салоні свого авто, не поспішайте бігти бити йому морду, оскільки можете отримати 9 грамів між очей. Набагато розумніше буде, зупинившись на деякій відстані, привернути увагу перехожих гучними криками, і, звичайно ж, викликайте нашу доблесну міліцію або поліцію.
Якщо злочинець на вашому автомобілі почав рух - не варто кидатися йому під колеса. Постарайтеся, якщо є можливість, нанести своєму автомобілю пошкодження - розбити скло або фару, пом'яти капот або крило. У такому випадку ваш автомобіль буде сильно виділятися в загальному транспортному потоці, і велика ймовірність того, що викрадач, від'їхавши недалеко кине машину і ретирується геть.