Правила управління велосипедом

Правила управління велосипедом

Правила управління велосипедом - чи Вважається велосипед повноправним учасником дорожнього руху і чи існують певні правила їзди на ньому?
Прирівнюється велосипед до повноправних учасників дорожнього руху – сказати складно. Цей транспортний засіб пересувається не з такою великою швидкістю, щоб брати участь в русі на правах використовують паливо машин.

Але з ПРАВИЛ дорожнього руху велосипедистам заборонено пересуватися по тротуару, для них створюються спеціальні доріжки, а в тих місцях, де доріжок немає, велосипед їде по проїжджій частині.

В першу чергу правила говорять про те, що якщо велосипедисту не виповнилося 14 років, то йому забороняється виїжджати на проїжджу частину. В цілому при їзді на велосипеді необхідно дотримуватися тих правил, які виконують всі водії будь-яких транспортних засобів, крім механічних зазначати повороти рукою, дотримуватися рядність руху, не створювати аварійної ситуації і перешкоди для інших учасників руху, пропускати пішоходів, виконувати вимоги дорожніх знаків і багато іншого.

Правила забороняють керувати велосипедом в нетверезому стані, а також використовувати несправний механізм. Якщо є обладнана велосипедна доріжка, то їхати за загальною проїжджої частини забороняється. Якщо ж доріжки немає, то велосипедисти повинні триматися в ряд і як можна правіше до узбіччя. Правила строго забороняють рух велосипедів по автомагістралях. Обійти всі правила дуже просто: йти пішки і вести велосипед поруч з собою, так як у такій ситуації людина прирівнюється до пішоходу і не є учасником дорожнього руху. Ще один пункт правил, за який можна отримати штраф: відсутність на велосипеді ліхтарів і світловідбивачів при пересуванні в темряві.

Як їздити на велосипеді безпечно

Під час їзди на велосипеді необхідно бути дуже уважним і не відволікатися від дороги. Хоча даний транспортний засіб і є порівняно тихохідним, ймовірність травматизму все ж висока. Необхідно уважно стежити за дорожньою ситуацією, на тому ж рівні, на якому це роблять водії.

Найбільшу небезпеку для велосипедиста представляє автомобіль. Тому необхідно зробити все, щоб стати більш помітним для водіїв. Вночі слід одягатися в світлий одяг і використовувати світловідбивачі, які кріпляться до самого велосипеда, так і до одягу. У світлий час бажано використовувати яскраву одяг, яка приверне увагу водія і зробить велосипедиста більш помітним.

Необхідно потурбуватися про захист голови – використовувати спеціальний велосипедний шолом, який застібається під підборіддям. Але найголовнішою захистом при їзді на велосипеді є досвід і впевненість у собі. Перш ніж виїхати на дорогу, рекомендується потренуватися: спробувати повертати голову і дивитися назад, не втрачаючи при цьому баланс велосипеда. Під час руху в один ряд з автомобілями необхідно пам'ятати, що для водіїв ви не уявляєте загрозу, а ось вони для вас – так. Тому слід зберігати візуальний контакт з автомобілістами і давати їм зрозуміти, що ви бачите їх, готові до їх маневрів і не піднесете сюрпризів.