Заправити авто на 100 років

Заправити авто на 100 років

Заправити авто на 100 років - ще в 1950-і роки в компанії «Форд» був розроблений концепт-арт машини з атомним двигуном. У підставу лягла ідея, що в недалекому майбутньому атомні реактори стануть легкими, компактними і не такими небезпечними, і їх розміри дозволять розмістити їх в легковому автомобілі. Генрі Форд, у своїх припущеннях, виявився не так далекий від істини.

  Пройшло більше 60-ти років, атомна енергетика пішла далеко вперед. Якби не сталося Чорнобиля, можливо, все було б інакше, але, тим не менш, сьогодні компанія Laser Power Systems всерйоз підступила до створення автомобіля з атомним реактором замість двигуна. У любителів постапокаліпсіческого жанру відразу спливе в голові значок радіації, але не поспішайте робити висновки. В якості палива передбачається використовувати слаборадиоактивний важкий метал торій.

  
nРассчітано, що всього 1 р підготовленого торію виробляють енергію, рівну 28000 літрів бензину. Тобто на 8 р машина постаріє раніше, ніж її двигун, адже щоб відпрацювати таку прірву палива знадобиться, ні багато ні мало, 100 років.

  
Віриться насилу, проте 40 вчених компанії Laser Power Systems на чолі з Чарльзом Стівенсоном працюють над цим питанням і знають - це можливо. Ще в часи холодної війни були створені і активно використовуються досі атомні підводні човни і кораблі, а розміри реакторів були зменшені до необхідних габаритів. Найменші були розроблені для супутників.

  
Досвідчений двигун на торії важить трохи більше 200 кг, він компактний і безпечний, що дозволяє використовувати його в машині. Радіоактивність палива така, що немає необхідності створювати важку, непідйомну захист з металевих пластин. У порівнянні з тим же ураном торій-232 безпечний у використанні, тому що без каталізатора реакція припиняється. У разі порушення роботи реактора, просто перестане надходити енергія, і вибуху не буде. Тому автомобільна аварія аж ніяк не переросте в біологічну катастрофу.
Залишається питання про вартість такого автомобіля та утилізації відпрацьованих елементів, але технологічний процес не стоїть на місці. Цілком можливо, що в найближчі десятиліття техніка на атомних двигунах стане так само поширена, як зараз стільникові телефони.

  
Однак є й противники введення в побут нового палива, адже попит на нафту і газ неодмінно впаде. Колишні сировинні бази стануть нікому не потрібні. А на світові ринки постачальників палива вийде Австралія, тому що в цій країні приблизно чверть усіх світових запасів торію, за нею йдуть США та Індія. Саме розвиток нових родовищ дозволить знизити вартість атомних автомобільних двигунів та інших технологій на новому паливі.
Крім усього вже сказаного торій має кілька відмінних ознак. Він не може бути використаний у військових цілях, так як не підтримує ланцюгову реакцію. На основі радіоактивних металів створюють лазери, але торій замість спрямованого пучка світла починає виділяти велику кількість тепла. Саме це його властивість лягло в основу ідеї створення безпечного автомобільного двигуна. Раніше його застосовували, як паливо для турбін.

  
Ідеї ​​Компанії LPS заходять набагато далі автопрому. Вчені припускають можливість створення на основі торію невеликих приватних електростанцій. Такі механізми будуть мати великий термін служби, прості в обслуговуванні і не вимагати дозаправки кілька років. Їх сил цілком вистачить для забезпечення електрикою приватних будинків, офісів, окремих цехів підприємств. Скільки це буде коштувати - невідомо, але відсутність вихлопних газів від таких технологій явно порадує екологів.