Переваги і недоліки передньопривідних і задньопривідних автомобілів

Переваги і недоліки передньопривідних і задньопривідних автомобілів

Переваги і недоліки передньопривідних і задньопривідних автомобілів. Якому автомобілю віддати перевагу? З переднім або заднім приводом? Напевно, багато замислювалися над цим питанням перед покупкою автомобіля. У побуті склалася певна думка, що автомобіль з переднім приводом володіє кращою керованістю, тому, йому слід віддавати перевагу. Звичайно, певна частка правди в цьому твердженні є, але не все так просто.

Трохи історії. Перший серійний передньопривідною автомобіль був випущений досить пізно - в 1931 році. Звичайно ж, випущений він був у Німеччині - це був двотактний "DKW" фірми Auto Union. Стало це можливим завдяки винаходу ШРУС (шарніра рівних кутових швидкостей). У заднеприводном автомобілі все досить просто - задні колеса штовхають автомобіль, передні - направляють його рух. У передньопривідних автомобілях необхідно було з'єднати воєдино ці два моменти. Але для цього необхідно було щоб швидкість обертання колеса не повинна була змінюватися в залежності від кута його повороту. Саме це завдання і була вирішена з винаходом ШРУС.

Виробництво автомобілів з переднім приводом стало швидко розвиватися, оскільки збірка таких авто була високотехнологічною. На конвеєрі спочатку збирався кузов автомобіля (проводка, салон, задній міст з колесами) і в завершенні встановлювався двигун в зборі - це було дуже зручно.

Тепер давайте запитаємо себе - якщо передніпроводной автомобіль такий "хороший", чому досі все ще випускаються автомобілі із заднім приводом? Причому, не "якісь" автомобілі, а престижні і дорогі Мерседеси, БМВ, Ягуари, Порш ... Щоб відповісти на це питання, озвучимо достоїнства і недоліки переднього і заднього приводу.


Переваги заднього приводу:

  • Вібрації від двигуна практично не передаються на кузов автомобіля, тому підвішені на "подушках", забезпечуючи тим самим підвищену комфортабельність під час роботи силового агрегату;
  • При розгоні на рульове колесо не передаються реактивні моменти при розгоні (штовхають автомобіль задні колеса);
  • Провідні задні колеса менше пробуксовують при різкому старті, оскільки вага авто перерозподіляється на задню вісь;
  • Краще розподіляється навантаження між передньою і задньою віссю;
  • Більш рівномірно зношуються передні і задні шини (передні - повертають; задні - штовхають).

Недоліки заднього приводу:

  • Менш технологічна (дорожча) збірка автомобіля;
  • При інших рівних умовах заднеприводной автомобіль важче;
  • Обов'язкова наявність карданного валу припускає наявність тунелю уздовж автомобіля, що трохи зменшує корисну площу салону і створює деякі незручності заднім пасажирам;
  • Гірше прохідність по бездоріжжю.

Переваги переднього приводу:

  • Передніпріводной автомобіль більш технологічний, а значить дешевше, при складанні;
  • Відсутність карданного валу дозволяє збільшити корисну площу салону і підвищити комфорт заднім пасажирам;
  • Відмінна курсова стійкість (зручніше тягнути, ніж штовхати);
  • Більш висока прохідність по бездоріжжю.

Недоліки переднього приводу:

  • В силу специфіки конструкції двигун жорстко закріплений з кузовом автомобиля, що призводить до передачі вібрацій від силового агрегату на кузов;
  • На рульове колесо передаються реактивні зусилля при розгоні;
  • Передні колеса схильні до підвищеної пробуксовці при різкому старті, тому в цьому випадку вага автомобіля більше перерозподіляється на задню вісь.

Насамперед різниця в управлінні відчувається при входженні в поворот (чим крутіше поворот і вище швидкість, тим сильніше відчувається різниця). Передній привід "страждає" недостатньою поворачиваемостью (передньопривідною автомобіль входить в поворот по більшому радіусу, ніж його спочатку задає водій, що загрожує зносом передньої осі, особливо на дорозі з поганим покриттям), в той час як задній привід - надлишкової поворачиваемостью (що загрожує занесенням задньої осі).

При русі по прямій дорозі перевагу можна віддати передньому приводу, оскільки він володіє кращою курсовою стійкістю - передніпріводной автомобіль краще слухається керма, прекрасно маневруючи і швидше відгукуючись на дії водія. Однак, при розгоні у виграші виявляється задній привід, оскільки завантажений задній міст швидше схоплює крутний момент від двигуна.

Але, найбільша різниця в управлінні заднім і переднім приводом спостерігається при русі по слизькій дорозі. Наприклад, на крутих спусках і підйомах. Задньопривідною автомобіль легше спускається по слизькій дорозі, але важче піднімається на відміну від передньопривідного (чому, здогадатися нескладно, виходячи з того, що силовий агрегат тягне передньопривідною автомобіль, і штовхає заднеприводной автомобіль).

А при занесенні автомобіля в ожеледь дії водія на автомобілі з перденім і заднім приводом прямо протилежні:

  • при занесенні заднеприводного автомобіля необхідно скинути газ (але не чіпати педаль гальма) і вивертати кермо в сторону, протилежну заносу - таким чином, водій, уповільнює рух автомобіля за допомогою задніх коліс, а поворотом передніх коліс намагається його вирівняти;
  • при занесенні передньопривідного автомобіля необхідно додати газ і вивертати кермо в бік заносу - таким чином, водій намагається "витягнути" автомобіль із заносу, надаючи прискорення переднім колесам і направляючи його рух на потрібну траєкторію.

Ще одним серйозним недоліком переднього приводу є обмеження по потужності двигуна. Грубо кажучи, для передніпріводних автомобілів межею буде двигун потужністю 200 кінських сил. Встановлення більш потужного силового агрегату неминуче призведе до перевантаження основних вузлів ходової частини, що негативно позначиться на керованості машини. Задній привід позбавлений подібних обмежень. Звідси тепер зрозуміло, чому не існує потужних передньопривідних вантажівок.

Підсумок

Ні аксіоми, що який-небудь з приводів однозначно краще іншого. У кожного з них є свої плюси і мінуси, які зумовлюють використання того чи іншого приводу в певних сегментах авторинку.

Загалом по легковому цивільному автотранспорту можна сказати, що передній привід більш популярний через його технологічності, кращої керованості. Задній привід є лідером у важкому вантажному сегменті авторинку, спорткарах, дорогих автомобилях представницького класу.