Як їздити вночі

Як їздити вночі

Багато автомобілістів вважають за краще їздити на далекі відстані в нічний час доби. Логіка проста - вночі набагато менше інтенсивність руху, отже, можна їхати швидше і комфортніше. Як на мене - досить спірне твердження. Безумовно, можна їхати швидше, раз машин на дорозі практично немає. Але, тут постає питання про безпеку руху на високих швидкостях у просторі з обмеженою видимістю.

 Водій вночі бачить тільки те, що вихоплюють з темряви фари його автомобіля, тобто, 50-150 метрів попереду по курсу руху.

Все те, що знаходиться поза зоною фар залишається для нього повною загадкою. Але не бачити небезпеку, не означає, що небезпека відсутня! Тому, щоб максимально убезпечити себе під час руху вночі, необхідно виконувати ряд правил:

  • фари на автомобілі повинні бути відрегульовані таким чином, щоб їх дальнє світло сходився перед автомобілем одним плямою на асфальті метрах в 250 (див. Регулювання фар);
  • необхідно в запасі мати пару-трійку запобіжників потрібної потужності на випадок, якщо штатні перегорять;
  • майте в запасі хоча б одну лампу фари;
  • налийте чай або каву в термос - залежно від того, що краще проганяє сон; приготуйте кілька бутербродів і що-небудь із серії "погризти" в дорозі: сушка, яблука, цукерки;
  • увімкніть радіо або музику з різкою, що бадьорить музикою;
  • майте під рукою нашатир, один вдих якого миттю проганяє сон;
  • заправте бачок склоомивача відповідною рідиною. Не використовуйте воду !;
  • змініть щітки склоочисників, якщо вони стоять у вас вже більше року;
  • знежирте спиртом внутрішню і зовнішню частини лобового скла.


Вищеперелічені заходи значно підвищать комфорт і безпеку нічної поїздки, але не зроблять її цілком безпечною. Справа в тому, що культура наших водіїв і технічний стан транспортних засобів, м'яко кажучи, залишають бажати кращого. Які ж небезпеки підстерігають вас при їзді в нічний час?

Насамперед, це сліпуче світло фар зустрічної машини. Біда в тому, що багато водіїв ставлять на свої автомобіль галогенові або ксенонові лампи "несанксціонірованной" потужності. Чи не відрегульована фара з "лівої" потужною лампою - причина багатьох нічних ДТП. Засліплений водій часто втрачає орієнтацію в просторі і може як протаранити зустрічну машину, так і збити пішоходів, які перебувають на узбіччі. Якщо ви бачите, що зустрічна машина не переключилася на ближнє світло, помігают їй дальнім світлом - може водій просто забув чи не пам'ятає на якому світлі фар він їде.

Ніколи не засліплюйте зустрічного !!! "Сліпий" зустрічний - ваш потенційний вбивця !!!!

Перемикайтеся на ближнє світло фар також, якщо попереду йде машина йде в променях світла ваших фар. Ззаду  машина сліпить нітрохи не гірше, ніж зустрічна. Але, якщо із зустрічною ви через кілька секунд роз їдитися, то позаду машина може супроводжувати вас досить довго.

При обгоні в нічний час помігайте дальнім світлом фар автомобілю попереду - дайте йому знати, що ви збираєтеся йти на обгін.

При довготривалій їзді вночі або в поганих погодних умовах закрийте ганчіркою приладовий щиток, якщо його підсвічування відволікає вас від дороги.

При складних погодних умовах: снігопад, туман, сильний дощ - рухайтеся на ближньому світлі або на спеціальних протитуманних фарах, які встановлюються під переднім бампером - це набагато поліпшить вашу видимість.

Не боріться зі сном за кермом !!! Якщо немає можливості "прогнати" сон - краще станьте і відпочиньте. Може бути, ви не встигнете вчасно, але збережіть своє життя і життя своїх пасажирів.

Якщо ви бачите, що зустрічні фари їдуть прямо на вас - не сумнівайтеся, водій зустрічної машини заснув за кермом. У цьому випадку, не соромлячись, з'їжджайте на узбіччя, і далі, через кювет, в поле. Нехай ви розіб'єте свою машину, але збережіть своє життя!